Rok 2012: Vyčarujte svojho Patronusa

Ak ste niekedy čítali či videli Harryho Pottera, Patronusa vám netreba predstavovať. Pre ostatných: Patronus je pozitívna sila, ktorá vás ochraňuje pred negatívnou energiou (viď Dementor). Na to, aby ste ho boli schopní vytvoriť potrebujete spomienku – šťastnú a veľmi mocnú spomienku.

V tretej časti Potterovskej ságy získava Harry vďaka “časovratu” schopnosť byť v danom okamihu na dvoch miestach súčasne (aby dokázal zmeniť minulosť). V jednej scéne stojí na brehu jazera a pozerá sa na opačný koniec, kde vidí, ako dementori útočia na neho a strýka Siriusa Blacka, aby im tzv. bozkom dementora vzali dušu.

Keďže Harry vďaka časovratu rovnakú scénu prežil v minulosti na opačnej strane jazera ako obeť dementorov, vie, že záchrana vo forme Patronusa príde. Do poslednej chvíle si však myslí, že kúzlo vyvolá jeho otec. Zvrat nastane vo chvíli, keď si uvedomí, že nepríde nikto, Patronusa musí vykúzliť on sám a spoľahnúť sa pri tom na vlastné sily.

V roku 2012 vám želám, aby ste aj vy vzali život a rozhodovanie do vlastných rúk a vytvorili svojho Patronusa – či už to bude založenie vlastnej firmy, napísanie knihy, vytvorenie nového softvéru, z ktorého svet padne na riť (alebo len niekomu uľahčí jeho prácu). Aby ste si uvedomili, že nikto nepríde a nespraví to za vás. Keď sa vám to podarí, od tej chvíle vás Patronus bude sprevádzať po celý život. Veľa šťastia!

Reklamy
This entry was posted in Prínos. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s